Raków, Pogoń i Śląsk poznali możliwych rywali w III rundzie el. Ligi Konferencji!

Właśnie dobiegło końca losowanie III rundy eliminacji Ligi Konferencji. Swoich potencjalnych rywali na tym etapie zmagań poznali Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin oraz Śląsk Wrocław. 


Raków Częstochowa jako zdobywca Pucharu Polski oraz wicemistrz kraju swoje zmagania rozpocznie od II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Ich rywalem będzie litewska Suduva, która wcześniej ograła łotewską Valmierę. Para Raków/Suduva była rozstawiona w losowaniu ze względu na odpowiednio wysoki współczynnik Litwinów. W związku z tym udało się już na starcie uniknąć wielu groźnych rywali. Ostatecznie los (w przypadku awansu) przydzielił niedawnemu zdobywcy Superpucharu Polski Rubin Kazań. Pierwszy mecz odbyłby się w Częstochowie.

Pogoń Szczecin w II rundzie el. LKE czeka najtrudniejsze zadanie. Zmierzy się bowiem z wicemistrzem Chorwacji, NK Osijek. Jeśli podopiecznym Kosty Runjaicia uda się wyeliminować pierwszego przeciwnika, w III rundzie eliminacji zmierzą sie ze zwycięzcą pary CSKA Sofia/FK Lipawa (Łotwa). Pierwszy mecz rozegrany zostanie na wyjeździe. 

Z kolei Śląsk Wrocław po wyeliminowaniu estońskiego Paide (4:1 w dwumeczu) w II rundzie eliminacji zmierzy się z Araratem Erywań z Armenii. Para Śląsk/Ararat podobnie jak Pogoń/Osijek nie mogła jednak liczyć na rozstawienie w losowaniu III rundy. W jego wyniku, potencjalnym rywalem ekipy Jacka Magiery będzie zwycięzca pary Arda Kyrdżali (Bułgaria)/Hapoel Beer Szewa (Izrael). Pierwszy mecz odbyłby się we Wrocławiu. 

Czytaj także: Legia Warszawa poznała potencjalnego rywala w III rundzie el. Ligi Mistrzów  

Komentarze