Portugalski napastnik wzmocnił Raków Częstochowa!

Raków Częstochowa wciąż kompletuje kadrę przed pierwszym meczem w PKO Ekstraklasie. Nowym nabytkiem wicemistrzów Polski został portugalski napastnik, Alexandre Guedes.


Dzień po bezbramkowym remisie z litewską Suduvą Mariampol w pierwszym meczu II rundy el. Ligi Konferencji, zespół z Częstochowy sfinalizował rozmowy z 27-letnim napastnikiem Famalicão, Alexandre Guedesem. Poprzedniego sezonu doświadczony piłkarz zdecydowanie nie mógł jednak zaliczyć do udanych. Najpierw z Vitorii Guimaraes wypożyczony został do japońskiego Vegalta Sendai, w którym od lipca do grudnia rozegrał aż 26 spotkań, w których zanotował pięć trafień. Rundę wiosenną spędził już jednak w Famalicão, które wykupiło go z Vitorii. 

W 14 rozegranych spotkaniach rundy wiosennej nie zdołał jednak ani razu wpisać się na listę strzelców, notując jedną asystę. Bardzo słaba postawa w obecnym roku sprawiła, że klub bez żalu pożegnał się z zawodnikiem. Swoją formę były reprezentant portugalskich młodzieżówek będzie starał się odnaleźć w Częstochowie. Klub prowadzony przez Marka Papszuna potrzebuje bramkostrzelnego napastnika, którego ewidentnie brakowało w starciu z Suduvą. Czy takim okaże się Guedes? Są spore wątpliwości, choć szkoleniowiec Rakowa już z niejednego przeciętnego grajka potrafił zrobić solidnego ligowca. Wiara w jego umiejętności jest w zespole wicemistrzów kraju dość spora, bowiem zawodnik otrzymał aż trzyletnią umowę z opcją przedłużenia jej o kolejna dwa lata. 

Komentarze