Znamy wąskie grono potencjalnych rywali Śląska w el. Ligi Konferencji!

Po kilku latach przerwy do rywalizacji w europejskich pucharach powraca Śląsk Wrocław. Zespół z Dolnego Śląska już jutro pozna swojego przeciwnika w pierwszej rundzie eliminacji debiutującej w tym roku Ligi Konferencji. 


Podobnie jak w przypadku losowania I rundy eliminacji Ligi Mistrzów (sprawdź potencjalnych rywali Legii) UEFA dokonało podziału klubów na mniejsze grupy, spośród których rozlosowane zostaną pary eliminacyjne. Śląsk Wrocław ze współczynnikiem równym 3,025 pkt (tzw. współczynnikiem krajowym) mógł liczyć na rozstawienie. 

Do zawężonego grona potencjalnych rywali czwartej ekipy minionego sezonu załapały się następujące kluby: łotewskie RFS, estońskie Paide Linnameeskond, irlandzkie Sligo Rovers oraz północnoirlandzkie Larne. Każda z tych drużyn powinna zostać przez zespół prowadzony przez Jacka Magierę pokonana bez większego trudu.

Początek ceremonii losowania I rundy eliminacji Ligi Konferencji zaplanowano na godzinę 13:30. Pierwsze mecze tej fazy odbędą się z kolei 8 lipca, a rewanże tydzień później. W środę Śląsk pozna potencjalnego rywala w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji. Wówczas losowani będą także Raków Częstochowa oraz Pogoń Szczecin. 

Komentarze