Szkocki obrońca na celowniku klubu PKO Ekstraklasy!

Według doniesień portalu "Belfast Telegraph" na celowniku jednego z klubów PKO Ekstraklasy znalazł się szkocki środkowy obrońca, Clark Robertson. 27-letni piłkarz obecnie jest zawodnikiem angielskiego Rotheram, występującego w Championship. 

fot. footballinsider247.com

W minionym sezonie Robertson rozegrał w barwach Rotheram 16 spotkań, notując w nich jedną asystę. Występował nie tylko jako środkowy obrońca, ale też na lewej stronie defensywy. Jego zespół nie zdołał jednak utrzymać się na zapleczu Premier League, zajmując przedostatnie miejsce na koniec sezonu. 

Umowa zawodnika kończy się wraz z ostatnim dniem czerwca, co pragnie wykorzystać Śląsk Wrocław, który wyraża zainteresowanie Szkotem. Oprócz czwartej drużyny minionego sezonu PKO Ekstraklasy chrapkę na piłkarza mają również Portsmouth, Ipswich, Hapoel Jerozolima oraz Aberdeen. Ostatni z wymienionych to były klub Robertsona, w którym rozpoczynał swoją przygodę z futbolem. Łącznie w jego barwach zanotował 68 spotkań, po czym przeniósł się do FC Blackpool. 

Na poziomie drugiej ligi angielskiej były młodzieżowy reprezentant Szkocji rozegrał w sumie 44 mecze, notując w nich trzy trafienia i trzy asysty. Choć zespół z Wrocławia nie jest liderem w wyścigu po tego zawodnika, to być może gra w europejskich pucharach oraz duży, nowoczesny stadion przechylą szalę na korzyść Śląska. 

Komentarze