Śląsk Wrocław wzmacnia linię obrony przed europejskimi pucharami!

Czwarty zespół minionego sezonu PKO Ekstraklasy nie próżnuje na rynku transferowym. Zespół z Dolnego Śląska zakontraktował kolejnego zawodnika, tym razem występującego w linii defensywnej.


Nowym piłkarzem Śląska został 27-letni Hiszpan Víctor García, grający na pozycji lewego obrońcy. W poprzednim sezonie bronił barw beniaminka drugiej ligi hiszpańskiej CD Castellón, z którym wcześniej awansował na zaplecze La Ligi. Łącznie z pucharem kraju rozegrał 27 spotkań, notując w nich jedną asystę. Jego zespół nie zdołał jednak utrzymać się w lidze, co spowodowało, że zawodnik postanowił zmienić otoczenie i opuścić Hiszpanię, w której spędził całą swoją dotychczasową karierę (głównie występował w klubach tamtejszej 3. ligi). 

Ze Śląskiem Wrocław Garcia podpisał trzyletnią umowę. - Jesteśmy zadowoleni, że trafia do nas zawodnik, który grał regularnie na zapleczu jednej z najlepszych lig świata. Victor to piłkarz dysponujący bardzo dobrym dośrodkowaniem, ma świetnie ułożoną lewą nogę. Jest szybki i potrafi odważnie zagrać w ofensywie, co jest bardzo ważne w naszym sposobie gry. Jestem przekonany, że zwiększy rywalizację w drużynie - przyznał dyrektor sportowy klubu, Dariusz Sztylka. 

To nie pierwszy letni transfer zespołu szykującego się do eliminacji Ligi Konferencji. Wcześniej klub z Wrocławia zakontraktował m.in. Petra Schwarza, Maksymiliana Boruca, Kacpra Radkowskiego czy Javiera Hyjka. 

źródło: slaskwroclaw.pl

Komentarze