Polskie kluby poznały rywali w II rundzie el. Ligi Konferencji!

Po wczorajszym rozlosowaniu par I rundy eliminacji Ligi Konferecji przyszedł czas na losowanie rundy II. Swoich rywali na tym etapie rozgrywek poznali przedstawiciele PKO Ekstraklasy.

fot. uefa.com

Dosłownie przed chwilą zakończyła się ceremonia losowania II rundy eliminacji UEFA Conference League. Swoich przeciwników poznali Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław oraz Legia Warszawa. Pierwsze dwa kluby swoje zmagania rozpoczną właśnie od tej fazy rozgrywek. Śląsk, aby zagrać w II rundzie będzie musiał przejść rundę I (więcej o losowaniu Q1 tutaj), natomiast Legia w II rundzie el. Ligi Konferencji zagra w przypadku porażki w I rundzie el. Ligi Mistrzów (wierzymy, że tak się nie stanie). 

Tradycyjnie dzień przed losowaniem UEFA dokonała podziału na mniejsze grupy. Z racji słabego współczynnika klubowego (3,025pkt), wszystkie polskie drużyny z tzw. ścieżki ligowej nie mogły liczyć na rozstawienie w tej fazie kwalifikacji, co w niektórych przypadkach mocna dało się odczuć, tuż po opublikowaniu zawężonego grona potencjalnych rywali. 

Potencjalnymi rywalami Rakowa Częstochowa przed losowaniem byli: zwycięzca pary Suduva (Litwa)/Valmiera (Łotwa), zwycięzca pary Spartak Trnava (Słowacja)/Mosta (Malta), zwycięzca pary Maribor (Słowenia)/Urartu (Armenia), FC Vaduz (Liechtenstein), FK Molde (Norwegia). Ostatecznie padło na zwycięzcę pary Suduva (Litwa)/Valmiera (Łotwa). Pierwszy mecz Raków rozegra na wyjeździe. 

Zdecydowanie mniej szczęścia przed losowaniem miała Pogoń Szczecin. W gronie jej potencjalnych rywali znaleźli się bowiem: Austria Wiedeń, NK Osijek (Chorwacja), Olimpija Ljubljana (Słowenia), FC Basel oraz Feyenoord. W wyniku losowania drużynie prowadzonej przez Kostę Runjaicia przydzielono chorwackie NK Osijek, którego trenerem jest Nenad Bjelica. Pierwszy mecz odbędzie się w Szczecinie. 

Swojego potencjalnego rywala w przypadku przejścia I rundy el. Ligi Konferencji poznał też Śląsk. Ekipa Jacka Magiery mogła wylosować jedną z następujących drużyn: Slovacko (Czechy), Universitatea Craiova (Rumunia), Qarabağ (Azerbejdżan), AEK Ateny oraz zwycięzcę pary Fehérvár (Węgry, dawny Videoton)/Ararat (Armenia). Los skojarzył ostatecznie czwartą drużynę minionego sezonu ze zwycięzcą pary Fehérvár (Węgry)/Ararat (Armenia). Pierwszy mecz rozegrany zostałby na wyjeździe. 

Swojego potencjalnego rywala w przypadku wcześniejszej porażki z norweskim FK Bodo/Glimt w I rundzie el. Ligi Mistrzów poznała również Legia Warszawa. Rywalem mistrza Polski byliby wówczas przegrani z następujących par: Ferencváros TC (Węgry)/zwycięzca rundy wstępnej el. LM,
Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)/Valur (Islandia),
Flora Tallinn (Estonia)/Hibernians (Malta),
Connah's Quay Nomads (Walia)/Alaszkert (Armenia),
Folgore (San Marino)/KF Prisztina (Kosowo)

Ostatecznie w przypadku odpadnięcia w Q1 Ligi Mistrzów Legia Warszawa zmierzy się z gorszym z pary Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)/Valur (Islandia). Pierwszy mecz rozegrany zostałby na wyjeździe. 

Komentarze