Piast Gliwice podjął decyzję odnośnie przyszłości Jakuba Świerczoka!

Jakub Świerczok to bez wątpienia najjaśniejsza postać minionego sezonu w zespole Piasta Gliwice. Uczestnik Euro 2020 był jednak do Gliwic wypożyczony z Łudogorca Razgrad, a mistrz Polski z 2019 roku, aby zatrzymać go na dłużej musiał aktywować wysoką klauzulę. Dziś podjęto ostateczną decyzję w tej sprawie. 


Kibice z Gliwic od dłuższego czasu wypatrywali informacji z klubu, czy ten zdecydował się na aktywowanie klauzuli wykupu Świerczoka z Łudogorca Razgrad. Mistrz Bułgarii zażądał od Piasta kwoty rzędu miliona euro, co byłoby nowym rekordem transferowym klubu z Okrzei. Dziś nadszedł kres spekulacjom, a klub wystosował oficjalną informację. 

Zespół Piasta Gliwice poinformował, że zdecydował się zapłacić Łudogorcowi milion euro i wykupić Jakuba Świerczoka, ucinając tym samym niekończące się spekulacje. Oznaczało to będzie pobicie rekordu transferowego klubu, który do tej pory wynosił około 500 tys. euro (tyle Piast zapłacił za Kristophera Vidę DAC Dunajskiej Stredzie). 

W minionym sezonie PKO Ekstraklasy Jakub Świerczok w 23 meczach zanotował 15 bramek oraz trzy asysty. Do tego dołożył bramkę w Pucharze Polski oraz jedno trafienie w el. Ligi Europy. Udział w Euro 2020 oraz świetna postawa w ligowych rozgrywkach mogą spowodować, że Piast zainwestowane pieniądze bardzo szybko zdoła pomnożyć. Niewykluczone, że już pod koniec lata Świerczok zostanie wykupiony przez inny, bogatszy klub. 

Komentarze