OFICJALNIE: Wielki powrót do Jagiellonii stał się faktem!

To już przesądzone! Ireneusz Mamrot ponownie poprowadzi Jagiellonią Białystok jako pierwszy szkoleniowiec. Po przygodzie w Arce Gdynia i ŁKS-ie Łódź 50-letni trener wraca do stolicy Podlasia. 

fot. pixabay.com

Długo trwały poszukiwania nowego szkoleniowca Jagiellonii Białystok. Po burzliwych naradach, wykorzystaniu specjalnych oprogramowań komputerowych i godzinach analiz, ostatecznie postawiono na sprawdzone w przeszłości nazwisko. Ireneusz Mamrot z Jagą sięgał bowiem po wicemistrzostwo w 2018 roku oraz doprowadził zespół do finału Pucharu Polski rok później. 

Mimo to powrót pochodzącego z Trzebnicy szkoleniowca na ławkę klubu z Białegostoku uznać należy za sporą niespodziankę i ryzyko. W Arce Gdynia i ŁKS-ie Łódź Mamrot nie poradził sobie bowiem zbyt dobrze, co wśród sympatyków Żółto-Czerwonych może wzbudzać spore obawy. 

Podobne wątpliwości mają chyba sami włodarze klubu, bowiem zaoferowali szkoleniowcowi umowę tylko na jeden rok. Istnieje jednak możliwość przedłużenia jej o kolejne dwa lata. W poprzednim sezonie Jagiellonia była dużym rozczarowaniem, kończąc rozgrywki PKO Ekstraklasy na odległym 9. miejscu. Zadaniem nowego-starego trenera będzie ponowne wprowadzenie zespołu do ligowej czołówki. 

Komentarze