OFICJALNIE: Młody talent z Legii zagra w innym klubie PKO Ekstraklasy!

Legia Warszawa straciła dziś jednego z najbardziej uzdolnionych graczy młodego pokolenia, jakich miała w swoim zespole. Środowy obrońca, Ariel Mosór przeniósł się bowiem do innego z klubów PKO Ekstraklasy. 


Nowym pracodawcą 18-letniego stopera będzie Piast Gliwice. Szósty zespół minionego sezonu intensywnie pracuje nad letnimi wzmocnieniami, kontraktując do tej pory Michaela Ameyawa oraz Miguela Muñoza

Pochodzący z Katowic Mosór w minionym sezonie bronił barw drużyny rezerw Legii Warszawa. Na poziomie 3 Ligi rozegrał łącznie 19 spotkań, w których zanotował dwa trafienia. Nie zdołał jednak rozegrać choćby jednego spotkania w pierwszym zespole mistrzów Polski, co poskutkowało zmianą otoczenia i dołączeniem do zespołu prowadzonego przez Waldemara Fornalika. 

Z Piastem Gliwice młodzieżowy reprezentant Polski związał się umową obowiązującą do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok. 

- Jestem zadowolony z przejścia do Piasta. Myślę, że tutaj rozwinę się jako zawodnik, bo to bardzo dobre do tego miejsce. Na pewno jestem zawodnikiem młodym i mam długą perspektywę bycia młodzieżowcem, dlatego przede mną dużo nauki. Chcę się jak najbardziej rozwinąć, ale też pokazać, że potrafię grać w piłkę - przyznał zawodnik tuż po podpisaniu kontraktu w rozmowie z klubowymi mediami. 

źródło: piast-gliwice.eu 

Komentarze