Nowy trener i napastnik blisko Wisły Kraków!

W ciągu najbliższych kilku dni powinno się rozstrzygnąć, kto zostanie nowym szkoleniowcem Białej Gwiazdy. Poza trenerem do klubu z Krakowa na dniach dołączyć powinien nowy napastnik. 


Według informacji przekazanych przez czeskiego dziennikarza Igora Mainkę, nowym szkoleniowcem Wisły zostanie Adrian Gula. 45-letni trener w przeszłości z powodzeniem prowadził m.in. Viktorię Pilzno, MSK Żylinę oraz młodzieżową reprezentację Słowacji. Swego czasu łączony był nawet z pracą w Legii Warszawa, jednak ostatecznie obie strony nie doszły do porozumienia. 

Oprócz nowego trenera do Wisły Kraków dołączyć niebawem powinien Jan Kliment, napastnik 1.FC Slovácko. 27-latek w minionym sezonie czeskiej ekstraklasy rozegrał 31 spotkań, w których zanotował dziesięć bramek oraz pięć asyst. Dorzucił do tego także trzy trafienia w dwóch meczach krajowego pucharu.  

Były zawodnik m.in. Broendby IF oraz VfB Stuttgart na swoim koncie ma także pięć występów w reprezentacji Czech oraz kilka spotkań w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju. Aktualna umowa zawodnika wygasa wraz z końcem czerwca, dzięki czemu do Wisły trafiłby na zasadzie wolnego transferu. Piłkarz jest już w Krakowie i możliwe, że niebawem zostanie oficjalnie zaprezentowany, jako zawodnik Białej Gwiazdy. 

Czytaj również: Wisła Kraków szuka wzmocnień w lidze portugalskiej!

Komentarze