Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie el. Ligi Mistrzów!

Za nami losowanie pierwszej rundy eliminacji tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Rywala na tym etapie rozgrywek poznała dziś Legia Warszawa.

fot. uefa.com

Z racji bardzo niskiej pozycji PKO Ekstraklasy w krajowym rankingu UEFA, mistrz Polski swoje zmagania rozpoczyna już od pierwszej rundy eliminacyjnej. Legia Warszawa dzięki współczynnikowi równemu 16,500 pkt mogła liczyć na znalezienie się w gronie drużyn rozstawionych. 

Po wczorajszym zawężeniu potencjalnych rywali do czterech drużyn, mistrzowie Polski wylosować mogli: mistrza Łotwy Ryga FC, mistrza Luksemburga Folę Esch, mistrza Irlandii Shamrock Rovers bądź mistrza Norwegii Bodo/Glimt. 

Ostatecznie w wyniku losowania w szwajcarskim Nyonie los skojarzył zespół prowadzony przez Czesława Michniewicza z mistrzem Norwegii Bodo/Glimt. Pierwsze spotkania Q1 Ligi Mistrzów zaplanowano na 6-7 lipca, z kolei rewanże odbędą sie tydzień później. Już jutro zespół ze stolicy pozna potencjalnego rywala w II rundzie eliminacji, z którym zmierzy się w przypadku przejścia pierwszej przeszkody. 

Dzisiaj o godz. 13:30 odbędzie się również ceremonia losowania pierwszej rundy el. Ligi Konferencji, podczas której swojego przeciwnika pozna Śląsk Wrocław. O jej przebiegu poinformujemy na naszej stronie chwilę po zakończeniu. 

Komentarze