Legia Warszawa bliska pozyskania Damiana Kądziora!

Legia Warszawa nie ustaje w poszukiwaniu wzmocnień przed nowym sezonem PKO Ekstraklasy oraz eliminacji Champions League. Na celowniku mistrzów Polski znaleźli się bowiem Damian Kądzior oraz Maik Nawrocki.

fot. GNK Dinamo Zagrzeb/ Facebook

Według informacji przekazanych przez Małgorzatę Chłopaś, pozyskaniem 6-krotnego reprezentanta Polski zainteresowana jest Legia Warszawa. Obecny klub Kądziora SD Eibar spadł z La Ligi, co zwiększa szanse mistrzów Polski na powodzenie w negocjacjach. 

W poprzednim sezonie 28-letni skrzydłowy nie mógł liczyć na miejsce w podstawowym składzie Eibaru (8 spotkań/1 asysta), w związku z czym rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu w tureckim Alanyasporze. Tam wiodło mu się równie przeciętnie - 18 spotkań/ 2 asysty. 

Kontrakt zawodnika z Eibarem obowiązuje jeszcze przez dwa sezony, co oznacza, że Legia będzie musiała zapłacić kwotę odstępnego. Hiszpański klub nie powinien stawiać jednak zaporowej ceny, bowiem po spadku z La Ligi będzie zmuszony ciąć koszty i pożegnać się z niektórymi piłkarzami. Dla Damiana Kądziora byłby to powrót na polskie boiska po trzech latach przerwy, kiedy to zamienił Górnika Zabrze na Dinamo Zagrzeb. 

Z kolei Maik Nawrocki to 20-letni środkowy obrońca, który posiada polskie oraz niemieckie obywatelstwo. Na co dzień jest piłkarzem rezerw Werderu Brema, jednak rundę wiosenną minionego sezonu spędził na wypożyczeniu w Warcie Poznań. W barwach piątej drużyny minionego sezonu PKO Ekstraklasy zanotował trzy spotkania, w których raz wpisał się na listę strzelców. 

Komentarze