Jakub Świerczok na celowniku znanego europejskiego klubu!

Dobra postawa Jakuba Świerczoka w minionym sezonie PKO Ekstraklasy oraz w meczach towarzyskich reprezentacji Polski nie przeszła uwadze skautom europejskich drużyn. Jedna z nich mocno zainteresowana jest pozyskaniem bramkostrzelnego napastnika Piasta Gliwice. 


Przypomnijmy, że po okresie wypożyczenia z bułgarskiego Łudogorca, Piast Gliwice zdecydował się aktywować klauzulę wykupu, która wynosiła milion euro. Mistrz Polski z 2019 roku pobił tym samym swój rekord transferowy, dokonując jednej z najdroższych transakcji w historii całej ligi. 

Podpisanie przez Świerczoka umowy do końca czerwca 2022 roku dało jednak kibicom jasny sygnał z klubu - wykupujemy napastnika, by sprzedać go po wyższej cenie. Chętnych na pozyskanie rasowego napastnika od samego początku było wielu, a zakończenie zmagań reprezentacji Polski na fazie grupowej Euro 2020 może tylko przyspieszyć potencjalny transfer.

Jak informuje użytkownik Twittera Janekx89 nowym pracodawcą 28-letniego zawodnika zostać może Zenit Sankt Petersburg. Mistrz Rosji z ubiegłego sezonu szuka wzmocnień przed nowymi rozgrywkami, w których zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Kwota ewentualnego transferu nie jest znana, ale można zakładać, że będzie wynosiła w granicach 2-3 milionów euro. Dla Piasta będzie to zatem korzystna transakcja, choć ze Świerczokiem w składzie zespół z Gliwic z pewnością walczyłby o czołowe lokaty w nowym sezonie. 

Co ciekawe, w przypadku transferu do Zenita Świerczok występowałby na stadionie, na którym reprezentacja Polski mierzyła się w fazie grupowej Euro 2020 ze Słowacją (1:2) oraz Szwecją (2:3). Podczas starcia z drugą drużyną zawodnik Piasta zameldował się na murawie w 61. minucie, a chwilę później posłał piłkę do siatki, jednak po analizie VAR gola nie uznano. 

Komentarze