Pogoń Szczecin szykuje pierwsze wzmocnienie! Będzie nim piłkarz Wisły

Pogoń Szczecin powoli szykuje kadrę na europejskie puchary. Choć do pierwszego meczu w eliminacjach UEFA Conference League zostało jeszcze nieco ponad dwa miesiące, nikt w stolicy województwa zachodniopomorskiego nie zamierza czekać z transferami do ostatniej chwili. 


Portowcy do ostatniej kolejki toczyć będą zacięty bój o wicemistrzostwo Polski z Rakowem Częstochowa. Bez względu na ostateczne rozstrzygnięcie wiadomo już, że oba zespoły zagrają w II rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy (zobacz potencjalnych rywali). Początek zmagań w Europie planowany jest zatem na 22 lipca, czyli na kilka dni przed rozpoczęciem rywalizacji ligowej. 

Aby powtórzyć sukces w Ekstraklasie z obecnego sezonu oraz godnie zaprezentować się na szczeblu międzynarodowym, włodarze Pogoni intensywnie pracują nad wzmocnieniami. Według informacji przekazanych przez Daniela Trzepacza z serwisu "pogonsportnet.pl" bardzo bliski podpisania umowy z Portowcami jest piłkarz Wisły Kraków, Jean Carlos.

24-letni Brazylijczyk występujący na lewym skrzydle w ostatnim czasie nie mógł liczyć na miejsce w podstawowym składzie "Białej Gwiazdy". Ostatni mecz rozegrał w ramach 23. kolejki w przegranym starciu z Podbeskidziem (0:2). Został wówczas zmieniony w przerwie rywalizacji i od tamtej pory nie znalazł się nawet w kadrze meczowej. W obecnym sezonie były młodzieżowy reprezentant Brazylii rozegrał w sumie 22 spotkania, w których zanotował trzy trafienia i dwie asysty.

Jeśli Jean Carlos trafi ostatecznie do klubu ze Szczecina stanowić będzie raczej uzupełnienie składu, a nie jego wzmocnienie. Pogoń w ostatnim czasie przedłużyła również umowy z kilkoma ważnymi graczami. Nowe kontrakty podpisali chociażby Kamil Drygas oraz Mariusz Malec

Komentarze