Piłkarz czołowego klubu PKO Ekstraklasy wzmocni Śląsk Wrocław!

Mimo, że obecny sezon PKO Ekstraklasy nie dobiegł jeszcze końca to Śląsk Wrocław zaczyna już kompletowanie kadry przed następnymi rozgrywkami. Do zespołu wciąż walczącego o prawo gry w pucharach, latem dołączyć może zawodnik, który w tym sezonie sięgnął po krajowy puchar oraz wicemistrzostwo. 


Zdaniem Krzysztofa Stanowskiego z "Kanału Sportowego" bliski dołączenia do Śląska Wrocław jest piłkarz Rakowa Częstochowa, Petr Schwarz. Czeski pomocnik nie przedłuży wygasającego pod koniec czerwca kontraktu i od początku lipca najprawdopodobniej rozpocznie treningi z ekipą Jacka Magiery. 

Schwarz był jednym z liderów Rakowa Częstochowa w poprzednim sezonie, kiedy klub spod Jasnej Góry awansował do PKO Ekstraklasy. W 36 meczach zanotował wówczas osiem trafień i siedem asyst. Obecny sezon nie jest już tak obfity dla 29-latka. Na kolejkę przed końcem sezonu na koncie ma cztery trafienia i dwie asysty w 30 meczach. 

Nieoficjalnie mówi się, że na zmianę klubu piłkarza namawiała jego żona i być może to jej głos miał decydujące znaczenie. Sam zawodnik stracił jednak pewne miejsce na boisku i coraz częściej pojawiał się na murawie z ławki rezerwowych. Mimo, że przejdą mu "koło nosa" europejskie puchary w barwach Rakowa, to niewykluczone, że zagra w nich ze Śląskiem. Aby tak się stało, podopieczni Jacka Magiery muszą pokonać Stal Mielec w ostatniej kolejce oraz liczyć na korzystne rozstrzygnięcia na pozostałych stadionach. 

Komentarze