OFICJALNIE: Czterech piłkarzy odchodzi z Jagiellonii!

Jagiellonia Białystok pożegna się z czterema piłkarzami. Maciej Makuszewski, Damian Węglarz, Fernan Lopez i Ariel Borysiuk odejdą z klubu po zakończeniu rozgrywek.


Dziwić może odejście Makuszewskiego, który w 2018 roku bliski był wyjazdu na Mundial, a w tym sezonie wrócił do klubu, dzięki któremu wyjechał za granicę. 5-krotny reprezentant kraju chce dać sobie spokój z profesjonalną piłką i marzy mu się... gra w Wieczystej Kraków! Telefonu z Krakowa prawdopodobnie jeszcze nie otrzymał, ale sam zawodnik jest otwarty na rozmowy. W klubie z klasy okręgowej występuje m.in. Sławomir Peszko, dobry znajomy Maćka z czasów gry dla Lechii Gdańsk. Czy ten transfer dojdzie do skutku? Wiele na to wskazuje. 

Ariel Borysiuk to kolejny gracz, który nie przedłuży swojej umowy z Jagiellonią. W kończącym się sezonie zagrał tylko w 14 meczach, nie wyróżniając na murawie niczym szczególnym. Z Jagiellonią żegnają się także Damian Węglarz i Fernan Lopez. Pierwszy z nich wystąpił tylko w pięciu meczach obecnego sezonu, wyraźnie przegrywając rywalizację z młodszym Xavierem Dziekońskim. Drugi rozegrał z kolei jedenaście meczów, nie notując żadnej asysty ani bramki. Klub oficjalnie podziękował swoim piłkarzom i życzył im powodzenia w dalszej karierze.

Komentarze