OFICJALNIE: Aschraf El Mahdioui piłkarzem Wisły Kraków!

Dopiero co zakończyły się rozgrywki PKO Ekstraklasy, a Wisła Kraków ogłosiła już pierwsze wzmocnienie na nowy sezon. Szeregi Białej Gwiazdy zasili holenderski pomocnik, Aschraf El Mahdioui.


W ostatniej kolejce ligowej zespół z Krakowa niespodziewanie pokonał walczącego o udział w europejskich pucharach Piasta Gliwice (3:2) i dzięki temu rozgrywki zakończył na 13. miejscu tuż przed miejscowym rywalem, czyli Cracovią. Mimo nieudanego sezonu, sympatycy Wisły z optymizmem spoglądają w przyszłość. 

Nowym zawodnikiem Białej Gwiazdy został bowiem piłkarz AS Trenczyn, Aschraf El Mahdioui. 24-letni defensywny pomocnik w obecnym sezonie rozegrał w słowackiej ekstraklasie 28 spotkań, w których zanotował jedno trafienie. W kilku ostatnich meczach pełnił nawet rolę kapitana zespołu. 

W przeszłości mierzący 1,86 m zawodnik bronił barw młodzieżowych drużyn Ajaksu Amsterdam, jednak nie zdołał zadebiutować w pierwszym zespole. Na swoim koncie ma także występy dla ADO Den Haag (jedna asysta w 16 meczach). Holender ma już doświadczenie w grze na polskich boiskach, bowiem w 2018 roku wraz z Trenczynem pokonał w II rundzie kwalifikacji Ligi Europy Górnika Zabrze (5:1 w dwumeczu). O jego podpis walczyło także kilka innych klubów spoza Słowacji, jednak ostatecznie zdecydował się na klub z Krakowa. 

Komentarze