Michał Kucharczyk nie zagra w pucharach! Został zawieszony przez UEFA

Pogoń Szczecin podczas meczów eliminacji Ligi Konferencji Europy nie będzie mogła liczyć na wsparcie ze strony Michała Kucharczyka. Zawodnik został bowiem zawieszony przez UEFA na pięć spotkań w rozgrywkach międzynarodowych. 

fot. uefa.com

To nie był udany dzień dla Michała Kucharczyka oraz całej Pogoni Szczecin. Klub przygotowujący się do zmagań w UEFA Conference League, czyli rozgrywek trzeciego szczebla w Europie, debiutujących w przyszłym sezonie, będzie musiał radzić sobie bez jednej ze swoich gwiazd. Michał Kucharczyk został bowiem zawieszony na pięć spotkań, przez co prawdopodobnie ominie go tegoroczna przygoda w pucharach. 

Wszystko spowodowane jest czerwoną kartką, którą zawodnik obejrzał w 2018 roku w starciu Legii Warszawa z luksemburskim Dudelange w eliminacjach Ligi Europy. UEFA nałożyła wówczas na niego karę w postaci zawieszenia na pięć spotkań w europejskich pucharach. Z racji tego, że doświadczony piłkarz nie miał kiedy jej "odpracować" padło na mecze w barwach Portowców. Będzie to zatem spore osłabienie drużyny prowadzonej przez Kostę Runjaicia. 

Pogoń Szczecin, gdy tylko stało się pewne, że awansuje do pucharów, przygotowując listę zawodników uprawnionych do gry w eliminacjach Europa Conference League, wystąpiła do UEFA o wyjaśnienie, czy kara nałożona na Michała Kucharczyka jako zawodnika Legii Warszawa, dotyczy także okresu jego występów w barwach Pogoni Szczecin w bieżącej edycji pucharów.

Do klubu dotarło wyjaśnienie UEFA, iż kara pięciu meczów obejmuje wszelkie kluby, w jakich Michał Kucharczyk będzie uprawniony do występowania w europejskich pucharach, a tym samym zawieszenie zawodnika obowiązuje bezwzględnie na pięć meczów. - czytamy w oświadczeniu klubu na oficjalnej stronie internetowej. 

Pogoń Szczecin swoje zmagania w eliminacjach Ligi Konferencji Europy rozpocznie od II rundy. Pierwszy mecz rozegra 22 lipca. Losowanie przeciwnika odbędzie się 16 czerwca. 

źródło: pogonszczecin.pl

Czytaj również: Potencjalni rywale Rakowa i Pogoni w Conference League

Komentarze