Damian Kądzior na celowniku klubu PKO Ekstraklasy!

Wiele wskazuje na to, że niebawem będziemy świadkami głośnego powrotu do PKO Ekstraklasy. Były zawodnik Górnika Zabrze, Damian Kądzior znalazł się bowiem w kręgu zainteresowań czołowego klubu naszej ligi. 

fot. GNK Dinamo Zagreb/Facebook 

Według informacji przekazanych przez Tomasza Włodarczyka z portalu meczyki.pl, pozyskaniem 6-krotnego reprezentanta Polski zainteresowana jest Legia Warszawa. Obecny klub Kądziora, SD Eibar spadł z La Ligi, co zwiększa szanse mistrzów Polski na powodzenie w negocjacjach. 

W poprzednim sezonie 28-letni skrzydłowy nie mógł liczyć na miejsce w podstawowym składzie Eibaru (8 spotkań/1 asysta), w związku z czym rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu w tureckim Alanyasporze. Tam wiodło mu się równie przeciętnie - 18 spotkań/ 2 asysty. 

Kontrakt zawodnika z Eibarem obowiązuje jeszcze przez dwa sezony, co oznacza, że Legia będzie musiała zapłacić kwotę odstępnego. Hiszpański klub nie powinien stawiać jednak zaporowej ceny, bowiem po spadku z La Ligi będzie zmuszony ciąć koszty i pożegnać się z niektórymi piłkarzami. Dla Damiana Kądziora byłby to powrót na polskie boiska po trzech latach przerwy, kiedy to zamienił Górnika Zabrze na Dinamo Zagrzeb. 


Komentarze