Czeski obrońca na celowniku krakowskiego klubu!

Sezon PKO Ekstraklasy nie dobiegł jeszcze końca, a coraz więcej informacji dociera do nas odnośnie letniego okienka transferowego. Tym razem dotyczą one środkowego obrońcy z Czech, który prawdopodobnie zasili szeregi Cracovii. 

fot. gol.cz

Zdaniem Macieja Kmity ze Sportowych Faktów, na celowniku Cracovii znalazł się czeski środkowy obrońca, Jakub Jugas. 29-letni zawodnik Slavii Praga w ostatnim czasie wypożyczony był do Slovana Liberec, w którym rozegrał 28 spotkań, w tym cztery w fazie grupowej Ligi Europy. 

Mierzący 1,88m stoper ma na swoim koncie dwa występy w pierwszej reprezentacji Czech. Miało to jednak miejsce kilka lat temu. Do tej pory Jugas występował tylko w klubach z rodzimej ligi. Poza Slovanem i Slavią, w której zanotował w sumie 43 mecze, były to również FC Fastav Zlin, FK Pribram czy FK Jablonec. Łącznie na poziomie czeskiej ekstraklasy rozegrał aż 205 spotkań, notując w nich osiem trafień i trzy asysty. 

Kontrakt zawodnika z tegorocznym ćwierćfinalistą Ligi Europy obowiązuje tylko do końca czerwca obecnego roku, tak więc do Krakowa będzie mógł trafić na zasadzie wolnego transferu. 


Komentarze