Brazylijski napastnik pierwszym wzmocnieniem Rakowa?

Po zdobyciu Pucharu Polski oraz zapewnieniu sobie miejsca na podium PKO Ekstraklasy, Raków Częstochowa rozpoczyna kompletowanie kadry na europejskie puchary. Pierwszym wzmocnieniem klubu spod Jasnej Góry może być 26-letni brazylijski napastnik grający w portugalskim Rio Ave.

fot. José Reis/Movephoto

Już za nieco ponad miesiąc Raków Częstochowa pozna swojego rywala w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Aby godnie zaprezentować się w Europie zdobywcy krajowego pucharu muszą nie tylko utrzymać obecny skład, ale i dokonać kilku wzmocnień. Jedną z formacji, która wymaga takowego wzmocnienia jest środek ataku. Zarówno Vladislavs Gutkovskis, jak i Jakub Arak nie są bowiem gwarantami zbyt wielu bramek w sezonie. O ile ten pierwszy w obecnych rozgrywkach zdobył ich 11 (6 w lidze i 5 w pucharze), o tyle ten drugi na listę strzelców wpisał się tylko raz.  

Dodatkowe mecze w rozgrywkach europejskich (oby więcej niż dwa) wymagają nieco szerszej kadry niż do tej pory. Stąd też poszukiwania napastnika, który wpasuje się w wizję klubu i strategię Marka Papszuna. Jak informuje Tomasz Włodarczyk, dziennikarz portalu "meczyki.pl", w kręgu zainteresowań Rakowa znalazł się Brazylijczyk Ronan z portugalskiego Rio Ave. 

Przyglądając się jego statystykom z obecnych rozgrywek niestety bliżej mu do "osiągnięć" Araka, aniżeli Gutkovskisa. W 13 meczach portugalskiej Liga NOS zanotował bowiem okrągłe zero bramek. Łącznie na murawie przebywał przez 375 minut, podczas których zdążył obejrzeć aż cztery żółte kartki. Można by rzec, typowy zadaniowiec. 

Nieco lepiej wiodło mu się jednak w poprzednim sezonie. Pierwszą jego część spędził w Rio Ave, natomiast na wiosnę bronił barw innego portugalskiego ekstraklasowicza, CD Tondela. Łącznie rozegrał w lidze 24 mecze, w których zdobył 6 bramek (5 z nich na wypożyczeniu). 

Kontrakt Ronana z Rio Ave obowiązuje do końca czerwca przyszłego roku, jednak klub nie wiąże z nim swojej przyszłości. Być może latem zawodnik poszuka sobie nowego pracodawcy i będzie nim Raków. Mimo nieudanego obecnego sezonu, jest to zawodnik ze sporym doświadczeniem na poziomie ligi portugalskiej - 59 spotkań, w tym 10 zdobytych bramek i jedna asysta. 


Komentarze