Kluczowy piłkarz Legii może odejść z klubu!

Legia Warszawa jest na dobrej drodze do zdobycia kolejnego tytułu mistrzowskiego. Jeśli dzisiaj nie przegra z Pogonią Szczecin, kwestia walki o końcowy triumf będzie niemal rozstrzygnięta. Tymczasem ze stołecznego klubu płyną niepokojące wieści odnośnie jednego z kluczowych graczy. Niewykluczone, że po sezonie pożegna się on z Legią. 

Kibice Legii Warszawa marzą, by po raz pierwszy od 2016 roku ich klub zagrał w fazie grupowej europejskich rozgrywek. Pierwszy krok, jakim jest zdobycie tytułu mistrzowskiego zdaje się być bliski zrealizowania. Problemy z reguły zaczynają się latem, kiedy trzeba zmierzyć się z mistrzami innych państw. Wówczas potrzebna jest silna i wyrównana kadra, która sprosta niełatwemu zadaniu. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że tuż przed kluczowymi meczami w eliminacjach europejskich pucharów Legia będzie dość poważnie osłabiona. Jeden z kluczowych graczy ma bowiem wiele ofert z zagranicznych klubów. 

Mowa o Pawle Wszołku, który w stołecznym klubie występuje od września 2019 roku, kiedy to przeniósł sie z angielskiego QPR. Niemal z miejsca stał się wiodącą postacią Legii, notując bramki i asysty. W obecnych rozgrywkach w 26 rozegranych spotkaniach pięć razy skierował piłkę do siatki a sześciokrotnie popisywał się kluczowym podaniem. Problem w tym, że jego kontrakt obowiązuje jedynie do końca sezonu, a klub nie poinformował do tej pory o przedłużeniu umowy na kolejny okres.

- Na razie jestem na etapie rozmów z władzami klubu. Zawsze mam szacunek dla swojego pracodawcy, nie ma znaczenia, czy w przyszłym sezonie będę piłkarzem Legii, cały czas daję z siebie maksimum. Inne kluby wiedzą, że moja umowa wygasa w czerwcu, że od stycznia mogę już podpisać kontrakt z nowym klubem. Mam oferty z różnych lig, tych najlepszych również. Nie będę tego ukrywał. Chciałbym zostać przy Łazienkowskiej, ale jeśli to się nie uda, poradzę sobie. - przyznał zawodnik w rozmowie z Przeglądem Sportowym. 

Mimo wielu zapytań z zagranicznych zespołów, sam zawodnik jest jednak zainteresowany pozostaniem przy Łazienkowskiej. Wszystko jest więc w rękach klubu, który zadecyduje, czy podpisze z piłkarzem nową umowę. Paweł Wszołek w barwach Legii rozegrał łącznie 55 spotkań, notując w nich 12 bramek i 15 asyst. Jeśli klub ze stolicy liczy na grę przynajmniej w fazie grupowej Conference League, nie powinien tak łatwo rezygnować z zawodnika o niewątpliwych umiejętnościach i dużym doświadczeniu. 

źródło: własne/przegladsportowy.pl

Czytaj również: Wiemy kto poprowadzi mecz Legia - Pogoń! Obsada sędziowska 23. kolejki PKO Ekstraklasy

Komentarze