Kluczowy piłkarz Lecha odchodzi z klubu! Zagra w Bundeslidze

Szanse Kolejorza na ponowny awans do europejskich pucharów po porażce z Cracovią spadły niemal do zera. Oznacza to, że Lech Poznań nie będzie mógł liczyć na kolejny zastrzyk gotówki od UEFA, a co za tym idzie będzie zmuszony do sprzedaży swoich czołowych piłkarzy. Jeden z nich jest już niemal jedną nogą w Bundeslidze.

Kolejorz, Tymoteusz Puchacz

Sporo dzieje się wokół Lecha Poznań w ostatnich godzinach. Po zwolnieniu Dariusza Żurawia ze stanowiska pierwszego trenera pojawiły się kolejne głośne doniesienia z wielkopolskiego klubu. Tym razem chodzi o Tymoteusza Puchacza, który zdaniem Tomasz Włodarczyka z portalu meczyki.pl bliski jest podpisania umowy z Unionem Berlin. 

22-letni lewy obrońca podobnie jak reszta piłkarzy Lecha, nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych. Spory sukces jakim był awans do fazy grupowej Ligi Europy przykryty został bowiem fatalnymi wynikami w PKO Ekstraklasie. Były młodzieżowy reprezentant Polski, który ociera się o pierwszą reprezentację w obecnych rozgrywkach wystąpił w barwach Kolejorza w 35 meczach, notując w nich dwa trafienia i pięć asyst. 

Piłkarzem już latem ubiegłego roku interesowało się niemieckie Mainz, jednak klub nie zdecydował się na jego sprzedaż. Tym razem ma być inaczej, bowiem Lech obiecał zawodnikowi przy przedłużaniu umowy, że pozwoli mu latem na zmianę otoczenia. Nieoficjalnie mówi się, że aktualnie siódma drużyna Bundesligi (39 punktów po 27. kolejce), zaoferowała Kolejorzowi kwotę rzędu czterech milionów euro. Lech prawdopodobnie postara się wynegocjować nieco więcej, jednak wszystko wskazuje na to, że kluby ostatecznie dojdą do porozumienia. 

Komentarze