Dariusz Żuraw zwolniony z Lecha. Szykuje się wielki powrót!

Dariusz Żuraw nie jest już szkoleniowcem Lecha Poznań. Klub z Wielkopolski o zwolnieniu dotychczasowego trenera poinformował dziś nad ranem. Nie wiadomo jeszcze, kto zostanie jego następcą, jednak według nieoficjalnych informacji szykuje się głośny powrót na ławkę trenerską. 

Kolejorz,

Stanowisko szkoleniowca Kolejorza Dariusz Żuraw objął nieco ponad dwa lata temu. Jego największymi sukcesami było wicemistrzostwo kraju w ubiegłym sezonie oraz awans do fazy grupowej Ligi Europy w obecnych rozgrywkach. Łącznie poprowadził Lecha w 89 spotkaniach, notując średnio 1,61 pkt na mecz. O zwolnieniu ze stanowiska zadecydowały fatalne wyniki osiągane przez klub pod koniec rundy jesiennej oraz w obecnym roku kalendarzowym. Czarę goryczy przelała porażka z Cracovią (1:2), która sprawiła, że szanse Kolejorza na awans do europejskich pucharów zmalały niemal do zera. 

Wśród potencjalnych kandydatów na stanowisko nowego szkoleniowca Lecha Poznań najczęściej wymienia się Macieja Skorżę. Trener ten sięgnął z Kolejorzem po ostatnie mistrzostwo Polski w sezonie 2014/15, a następnie wprowadził zespół do fazy grupowej Ligi Europy. W stolicy Wielkopolski liczą, że 49-letni trener ponownie podejmie się pracy w klubie i przywróci mu dawny blask. Według nieoficjalnych informacji Skorża miał porozumieć się z władzami Lecha i rozpocząć pracę od nowego sezonu, jednak zwolnienie Żurawia prawdopodobnie przyspieszy proces jego powrotu na ławkę trenerską. 

Czytaj również: Kluczowy piłkarz Lecha odchodzi z klubu! Zagra w Bundeslidze

Komentarze