Jacek Magiera znalazł nowy klub! Wraca do PKO Ekstraklasy

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem powrót Jacka Magiery do PKO Ekstraklasy okaże się faktem. Były szkoleniowiec Legii Warszawa oraz młodzieżowej reprezentacji Polski najprawdopodobniej jutro zostanie oficjalnie zaprezentowany jako nowy trener ekstraklasowej drużyny. 


Śląsk Wrocław poinformował dziś, że z posadą trenera pożegnał się dotychczasowy szkoleniowiec, Vitezslav Lavička. Wraz z nim z dolnośląskim klubem pożegna się także cały jego sztab szkoleniowy. Z kolei Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl przekazał informację, że następcą czeskiego trenera zostać ma Jacek Magiera. Jego zdaniem już jutro dojdzie do podpisania umowy i oficjalnego zaprezentowania nowego szkoleniowca. 

W obecnym sezonie Śląsk Wrocław nie prezentuje się tak, jak oczekiwaliby tego kibice i włodarze klubu. Jednym z celów stawianych przed trenerem była walka o awans do europejskich pucharów, jednak po 22 kolejkach zespół z województwa dolnośląskiego zajmuje 7. miejsce z dorobkiem 30 punktów (7 punktów straty do trzeciego Rakowa oraz 3 do czwartej Lechii). 

Jacek Magiera stosunkowo niedawno zakończył swoją przygodę z młodzieżową reprezentacją Polski i postanowił powrócić na ławkę trenerską w PKO Ekstraklasie. Miał propozycje z kilku klubów, jednak ostatecznie zdecydował się na ofertę z Wrocławia. Jego pierwszym rywalem po przerwie reprezentacyjnej będzie Jagiellonia Białystok. 

Komentarze