Lech Poznań znalazł następcę Jakuba Modera!

Lech Poznań poinformował dziś o zakontraktowaniu nowego piłkarza występującego na pozycji pomocnika. Oznaczać to może, że już zimą z klubem pożegna się reprezentant Polski Jakub Moder, który przeniesie się do angielskiego Brighton. 


Nowym zawodnikiem Kolejorza będzie Jesper Karlström, który podpisał dziś umowę obowiązującą od 1 stycznia. Piłkarz szwedzkiego Djurgardens IF w ostatnim czasie pełnił w tym klubie rolę kapitana. W 2019 roku zespół ten sięgnął po mistrzostwo kraju (system wiosna-jesień), dzięki czemu latem występował w eliminacjach Ligi Mistrzów. Karlström wystąpił we wszystkich trzech meczach swojego zespołu w europejskich pucharach, kończąc przygodę w I rundzie el. Champions League (0:2 z Ferencvarosem) i III rundzie el. Ligi Europy (0:1 z Cluj). Na kolejkę przed końcem obecnego sezonu, Djurgardens zajmuje 5. pozycję z dorobkiem 45 punktów. Spora w tym zasługa Karlströma, który rozegrał w lidze aż 27 spotkań, notując w nich jedną asystę. Nie jest to więc piłkarz o walorach ofensywnych, jednak gwarantujący - przynajmniej na papierze - jakość w obronie. Zapewne nie wejdzie od razu w buty Modera, jednak powinien spisywać się lepiej niż Muhar, z którym rywalizował będzie o miejsce w składzie. 

- Mogę zapewnić kibiców Lecha, że jestem zawodnikiem, który na boisku zawsze walczy na całego i nigdy nie odpuszcza. Lubię to robić. Lubię walczyć z rywalami, ale potrafię także grać piłką i mam nadzieję, że uda mi się to zaprezentować fanom już wkrótce - przyznał nowy nabytek Kolejorza w rozmowie z klubowymi mediami. 


Komentarze