Świetna wiadomość dla kibiców Lecha przed starciem z Benficą!

Do spotkania inaugurującego tegoroczną fazę grupową Ligi Europy pomiędzy Lechem Poznań a Benficą Lizbona pozostaje coraz mniej czasu. Po ostatnich, niezbyt dobrych wieściach z obozu Kolejorza, tym razem po raz pierwszy zza gęstych chmur wyjrzało słońce. 


Jeszcze niedawno pisaliśmy o tym, że Lech Poznań będzie miał ogromny problem z obsadą środka obrony w czwartkowym starciu z wicemistrzem Portugalii (czytaj). Okazuje się jednak, że sytuacja zespołu z Wielkopolski na dzień przed ważnym meczem w Lidze Europy nie jest aż tak dramatyczna. 

Ku uciesze kibiców z Poznania, w pełni sił jest już bowiem nominalny obrońca Dodre Crnomarković, który od wczoraj normalnie trenuje z zespołem. Nieoficjalnie mówiło się, że jego absencja w meczu z Jagiellonią spowodowana była pozytywnym testem na koronawirusa. Spekulacje te okazały się zatem nieprawdziwe, a ponowny test pozbawił złudzeń, co do stanu zdrowia zawodnika. 

To nie koniec dobrych informacji odnośnie sytuacji kadrowej w Lechu. Jak informuje dziennikarz z Poznania, Hubert Michnowicz w oficjalnym treningu przed jutrzejszym meczem udział wziął również inny ze stoperów, Thomas Rogne. Oznacza to, że kontuzja jakiej nabawił się w poprzedniej kolejce nie była aż tak groźna, jak mogłoby się wydawać Jego występ przeciwko Benfice nie jest zatem wykluczony.  

Komentarze