Sebastian Walukiewicz na celowniku czołowych klubów Premier League!

 Według serwisu "90min.com" reprezentant Polski, Sebastian Walukiewicz znalazł się w kręgu zainteresowań kilku czołowych klubów Europy. Wśród nich są dwa kluby z Premier League. 


Według Toma Gotta, dziennikarza "90min.com" piłkarzem Cagliari interesują się m.in: Machester United oraz Chelsea. Nie brakuje jednak chętnych z innych czołowych lig Europy. Nazwisko Polaka znalazło się bowiem w notesach skautów Interu, Lazio, Borussii Dortmund oraz Atletico Madryt. Jest w czym wybierać. 

W obecnym sezonie Serie A 20-letni obrońca rozegrał pięć spotkań, notując w nich jedną asystę. Mimo młodego wieku ma już na koncie łącznie 19 występów w lidze włoskiej oraz 32 mecze w PKO Ekstraklasie w barwach Pogoni Szczecin. W październiku zdołał ponadto zadebiutować w reprezentacji Polski, co tylko wzmogło zainteresowanie zagranicznych klubów jego osobą. 

Pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego zawodnik ma jednak kontrakt z Cagliari obowiązujący aż do końca czerwca 2023 roku. Oznacza to, że na jego sprzedaży aktualny klub będzie chciał zarobić naprawdę grube pieniądze, zważywszy na tempo jego postępu. Aktualna wycena Walukiewicza według serwisu Transfermarkt.de wynosi 4 miliony euro, jednak w przypadku ewentualnego transferu w grę wchodziła będzie kwota kilkukrotnie wyższa.

Komentarze