Ricardo Sa Pinto znalazł nowy klub! Będzie trenował Pikachu!

 Były trener Legii Warszawa, Ricardo Sa Pinto został dziś trenerem znanego, brazylijskiego klubu. Po nieudanej przygodzie z portugalską Bragą, przed ekstrawertycznym szkoleniowcem nowe wyzwanie. 

foto: sofoot.com

Portugalski szkoleniowiec mimo, że nie pracował w PKO Ekstraklasie zbyt długo, przez wielu zapamiętany zostanie na lata. Swoim trudnym charakterem dał się we znaki nie tylko piłkarzom, ale i wielu dziennikarzom. Mimo dobrego warsztatu, jakim bez wątpienia dysponuje, jego kariera nie toczy się zbyt dobrze, głównie przez wspomniane cechy osobowości. 

Po krótkiej przygodzie w Warszawie (co zarówno w jego jak i Legii przypadku nie jest niczym zaskakującym), trafił do rodzimej Bragi. Tam mimo dobrych wyników osiąganych w europejskich pucharach został dość szybko mu podziękowano, ze względu na słabą postawę na krajowym podwórku. Z pracy zwolniony został tuż przed świętami Bożonarodzeniowymi - ot, taki nieudany prezent od klubu na gwiazdkę. 

Po dziesięciu miesiącach bezrobocia, w końcu znalazł zatrudnienie. I to nie byle jakie, bo w brazylijskim klubie Vasco da Gama, znanym kibicom nie tylko w Ameryce Południowej, ale i na całym świecie. 4-krotni mistrzowie kraju o zatrudnieniu Sa Pinto poinformowali poprzez swoje media społecznościowe. 

Co ciekawe, jednym z piłkarzy tego klubu jest niejaki Yago Pikachu. To 28-letni brazylijski prawy obrońca, mierzący zaledwie 1,68m. Jeśli jego nazwisko kojarzące się z postacią z japońskiej kreskówki anime, nawiązuje choć trochę do jego cech charakteru, to razem z Ricardo Sa Pinto stworzyć mogą iście elektryzujący duet.  

Komentarze