Reprezentant Słowenii zagra w Pogoni Szczecin!

Mimo, że mamy już październik, okienko transferowe w PKO Ekstraklasie wciąż jest otwarte. Skorzystała z tego Pogoń Szczecin, zatrudniając reprezentanta Słowenii, który wzmocni rywalizację w ofensywie. 


Zespół z województwa zachodniopomorskiego ma w ostatnim czasie ogromne problemy kadrowe spowodowane dużą liczbą zakażeń koronawirusem. W związku z tym Portowcy nie zagrali w weekend z Lechem (mecz przełożony na wniosek Kolejorza) oraz nie rozegrają swojego meczu w nadchodzącej kolejce z Jagiellonią. Mimo to kibice Pogoni mają powody do zadowolenia, bowiem ich klub wzmocnił nowy napastnik, Słoweniec Luka Zahović.

24-letni snajper pochodzący z portugalskiego Guimaraes, ma podwójne obywatelstwo. Kształcił się w juniorskich drużynach Benfiki Lizbona, po czym przeniósł się do Mariboru, w barwach którego rozegrał łącznie aż 196 spotkań, notując w nich 81 bramek i 19 asyst. Na swoim koncie ma również epizod w holenderskim SC Heerenveen oraz innym słoweńskim klubie NK Verzej.

W ubiegłym sezonie w barwach 15-krotnego mistrza kraju rozegrał 32 spotkania, zdobywając w nich 10 bramek oraz dokładając 5 asyst. Nie wystarczyło to jednak do sięgnięcia po kolejny tytuł z Mariborem, który sezon zakończył na 2. miejscu za plecami NK Celje. W obecnych rozgrywkach Zahović na murawę wybiegł tylko raz - w zremisowanym 1:1 meczu z NK Domżale. Z wysokości tryun oglądał również kompromitację swojego klubu w eliminacjach Ligi Europy, kiedy ten po rzutach karnych odpadł z północnoirlandzkim Coleraine FC (1:1, w karnych 5:6). 

  Luka Zahović może pochwalić się licznymi występami w młodzieżowych reprezentacjach Słowenii. W pierwszej drużynie zadebiutował w październiku 2018 roku i od tamtej pory uzbierał łącznie trzy występy. W Pogoni Szczecin występował będzie z numerem "10" na plecach. 

Komentarze