OFICJALNIE: Były zawodnik Śląska i Wisły zagra w Piaście Gliwice!

 Zajmujący ostatnią pozycję w tabeli PKO Ekstraklasy Piast Gliwice, dokonał ciekawego wzmocnienia w linii pomocy. Nowym graczem Waldemara Fornalika został były zawodnik m.in. Śląska Wrocław, Wisły Kraków oraz Lechii Gdańsk.


Zespół z Gliwic z dobrej strony zaprezentował się w tegorocznych eliminacjach Ligi Europy (eliminując Dinamo Mińsk oraz TSV Hartberg), jednak na krajowym podwórku radzi sobie jak dotąd bardzo słabo. Po pięciu kolejkach podopieczni byłego selekcjonera reprezentacji Polski zgromadzili zaledwie jeden punkt (bezbramkowy remis z Wartą), przez co zamykają tabelę PKO Ekstraklasy.

W zmianie niekorzystnego stanu rzeczy pomóc ma nowy zawodnik, Michał Chrapek. 28-letni zawodnik od zakończenia poprzedniego sezonu pozostaje bez klubu, po tym jak rozstał się ze Śląskiem Wrocław. W minionych rozgrywkach pochodzący z Jaworzna piłkarz rozegrał 33 spotkania, notując w nich 5 bramek i tyle samo asyst. Swoją karierę postanowił kontynuować w zespole brązowych medalistów Mistrzostw Polski. 

- Zależało mi na tym żeby trafić do mocnej polskiej drużyny i bardzo się cieszę, że znalazłem się w Piaście. Uważam, że Piast był i nadal jest topową drużyną w Polsce, która prezentuje efektowny styl i jestem bardzo zadowolony z możliwości dołączenia do zespołu z Gliwic. Chciałbym już wyjść na trening z chłopakami, zacząć ciężką pracę z zespołem. W ostatnim czasie brakowało mi tego i odczuwam duży głód piłki. Zamierzam pokazać to na boisku, by jak najszybciej zasłużyć na szansę, aby móc pokazać także w meczu na co mnie stać - przyznał zawodnik w rozmowie z klubowymi mediami chwilę po podpisaniu kontraktu. 

Michał Chrapek związał się z Piastem umową obowiązującą do końca czerwca 2022 roku. Do Gliwic trafił na zasadzie wolnego transferu. - Michał jest zawodnikiem uniwersalnym, mogącym grać na kilku pozycjach. Jego obecność z pewnością zwiększy rywalizację w formacji pomocy. Liczymy na jego bramki i asysty, a być może dzięki nam jego możliwości jeszcze bardziej się rozwiną - przyznał Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

źródło: piast-gliwice.eu

Komentarze