Obrońca greckiego Olympiakosu zagra w PKO Ekstraklasie!

 Wiele wskazuje na to, że w najbliższych godzinach do jednego z klubów PKO Ekstraklasy trafi środkowy obrońca greckiego Olympiakosu Pireus. Informację za pośrednictwem Twittera przekazał dziennikarz Super Expressu, Jerzy Chwałek. 


Zdaniem Chwałka do Górnika na zasadzie wypożyczenia trafić ma 22-letni grecki obrońca, Stefanos Evangelou. Zawodnik 45-krotnego mistrza kraju w przeszłości wypożyczany był do innych klubów tamtejszej ekstraklasy. Na koncie ma 5 spotkań w PAS Giannina oraz 19 występów w Panioniosie Ateny, w którym spędził poprzedni sezon.

W pierwszej drużynie Olympiakosu Evangelou nie doczekał się jednak oficjalnego debiutu. Pochwalić się może jednak występami w innym utytułowanym klubie z Grecji, czyli Panathinaikosie, gdzie zagrał łącznie w 15 meczach (jedna asysta). 

Potencjalny nabytek Górnika Zabrze to także wielokrotny młodzieżowy reprezentant swojego kraju. Na swoim koncie ma ponad 40 występów w kadrach do lat 17, 19 i 21. W Zabrzu miałby stanowić alternatywę dla Michała Koja, który po odejściu Pawła Bochniewicza stał się podstawowym obrońcą w zespole Marcina Brosza. 

Komentarze