Były pomocnik Sparty Praga bliski transferu do Lecha Poznań?!

 Lech Poznań po awansie do fazy grupowej Ligi Europy szykuje kolejne wzmocnienie. Tym razem na celowniku Kolejorza znalazł się były pomocnik czeskiej Sparty Praga.Jak donoszą zagraniczne media, Lech Poznań czyni starania, aby w najbliższym czasie zakontraktować czeskiego środkowego pomocnika, Martina Haska. 25-letni zawodnik w przeszłości bronił barw Sparty Praga, w której rozegrał łącznie 35 spotkań (7 bramek i 4 asysty). Ze stołecznego klubu wypożyczany był m.in. do FK Padurbice czy Bohemians Praga, gdzie wystąpił łącznie w 72 meczach (9 bramek i 5 asyst). 

W poprzednim sezonie Hasek w barwach 12-krotnego mistrza Czech wystąpił w 20 meczach, notując w nich 6 trafień oraz 4 kluczowe podania. Mimo to Sparta nie przedłużyła z nim wygasającej pod koniec marca umowy i od tamtej pory pochodzący z Liberca zawodnik pozostaje bez klubu.

Jeżeli informacje przekazywane przez "Czech Footboll" na ich Twitterowym koncie okazałyby się prawdziwe, wówczas były reprezentant młodzieżowej kadry swojego kraju mógłby wzmocnić rywalizację na środku pomocy w Lechu Poznań. Poza Tibą i Moderem Kolejorzowi brakuje klasowych piłkarzy na tej pozycji, bowiem w odwodzie pozostaje jedynie Karlo Muhar. Przez serwis transfermarkt.pl Hasek wyceniany jest na 1,4 mln euro. 


Komentarze