Airam Cabrera wraca do PKO Ekstraklasy! Wiemy gdzie zagra!

Były napastnik Korony Kielce oraz Cracovii ponownie zagra w PKO Ekstraklasie. 32-letni Hiszpan po nieudanej przygodzie w Extremadurze UD postanowił kolejny raz spróbować sił w naszej lidze.

foto: elperiodicoextremadura.com

Airam Cabrera podczas pobytu w Polsce dał się poznać jako skuteczny i dobrze wyszkolony technicznie napastnik. Do zespołu z Kielc trafił na początku września 2015 roku z hiszpańskiego Cádiz CF. W Złocisto-Krwistych barwach rozegrał jeden sezon notując w 28 meczach 16 bramek i dwie asysty. Dobrą postawą zapracował na transfer do cypryjskiego Anorthosisu Famagusta.

W tamtejszej lidze nie poradził sobie już tak dobrze, zdobywając zaledwie sześć bramek w 32 meczach. Po roku spędzonym na Cyprze zdecydował się na kolejny krok - powrócił do ojczyzny, dołączając do Extremadury UD. Rozegrał tam jeden sezon na poziomie 3. ligi (sześć bramek w 30 meczach), po czym znów zmienił otoczenie. Ostatniego dnia sierpnia trafił bowiem na roczne wypożyczenie do Cracovii, w której w sezonie 18/19 wystąpił w 28 meczach i wykręcił całkiem niezłe liczby - 14 bramek i dwie asysty. 

Poprzedni sezon to zaledwie 13 rozegranych spotkań w barwach Extremadury (gol i dwie asysty), jednak już na poziomie zaplecza La Ligi. Drugi poziom rozgrywkowy w Hiszpanii okazał się dla Cabrery zbyt wymagający, przez co postanowił ponownie zmienić otoczenie. Od 2 października pozostaje bowiem bez klubu po tym jak rozwiązał swój kontrakt z dotychczasowym pracodawcą. 

Nowym klubem Hiszpana, zdaniem użytkownika Twittera Janekx89 niebawem zostanie Wisła Płock, która jest o krok od podpisania umowy z doświadczonym napastnikiem. Jeżeli ten będzie prezentował formę z czasów gry w Koronie i Cracovii, nie powinien mieć problemów z "wygryzieniem" ze składu Partyka Tuszyńskiego i Ciliana Sheridana. Co ciekawe Cabrera już jakiś czas temu bliski był dołączenia do Wisły, ale tej z Krakowa. Transfer upadł jednak tuż przed finalizacją. 


Komentarze