Obrońca Lecha Poznań bliski transferu do Bundesligi!

Okienko transferowe tego lata potrwa znacznie dłużej niż miało to miejsce w ubiegłych sezonach. Mimo to występujący w Bundeslidze Augsburg już teraz planuje wzmocnić się obrońcą Lecha Poznań.Od niedawna piłkarzem 15. drużyny minionego sezonu niemieckiej Bundesligi jest bramkarz Rafał Gikiewicz. Wiele wskazuje jednak na to, że nie będzie jedynym Polakiem w zespole Augsburga. Na celowniku klubu znalazł się bowiem prawy obrońca Lecha Poznań, Robert Gumny.


Wielokrotny młodzieżowy reprezentant Polski jest właściwie o krok od transferu, który opiewać ma na kwotę 3 milionów euro. To znacznie mniej niż jeszcze na początku 2018 roku proponowała Borussia Moenchengladbach (około 6,5 mln euro), ale trzeba pamiętać, że 22-latek zmagał się w ostatnim czasie z wieloma kontuzjami i dopiero powraca do formy z tamtego okresu.

Wychowanek Akademii Lecha Poznań w pierwszej drużynie mimo swojego nadal młodego wieku rozegrał już 96 spotkań, notując w nich dwie bramki i sześć asyst. Statystyki te byłyby zapewne jeszcze bardziej okazałe gdyby nie wspomniane kontuzje.


Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, Gumny powinien podpisać kontrakt z Augsburgiem w ciągu kilku najbliższych dni. Przypomnijmy, że od tego sezonu barw Kolejorza broni Alan Czerwiński, nominalny prawy obrońca, tak więc o obsadę tej pozycji kibice mogą być spokojni. Nie wykluczone jednak, że Lech niebawem znajdzie kogoś do rywalizacji dla byłego gracza Zagłębia, zwłaszcza, że Kolejorz wciąż walczy na trzech frontach i szeroka kadra jest jak najbardziej wskazana.

Komentarze