Liga Europy: Legia, Lech i Piast poznali potencjalnych przeciwników w IV rundzie eliminacji!

Za nami ostatnie losowanie tegorocznych eliminacji europejskich pucharów. Trzy polskie zespoły poznały dziś potencjalnych rywali w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. 


Legia Warszawa, Lech Poznań i Piast Gliwice to trzy polskie zespoły, które zdołały awansować do III rundy eliminacji Ligi Europy. W przypadku zespołu ze stolicy gra na tym etapie rozgrywek wiąże się oczywiście z odpadnięciem w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów i kontynuowaniem rywalizacji w tzw. ścieżce mistrzowskiej Ligi Europy. 

Podopieczni Aleksandara Vukovicia w poprzedniej rundzie nie poradzili sobie przed własną publicznością z cypryjską Omonią Nikozja, odpadając po dogrywce (0:2). Zadanie stojące przed stołecznym klubem w III rundzie jest dość proste - należy ograć przed własną publicznością mistrza Kosowa, Dritę Gnjilane. Jeśli to się uda w IV rundzie eliminacji Ligi Europy Legia Warszawa zagra u siebie z mistrzem Azerbejdżanu, Karabachem Agdam. 

Po wyeliminowaniu łotewskiej Valmiery (3:0) oraz szwedzkiego Hammarby (3:0) piłkarze Lecha Poznań udadzą się na Cypr, gdzie w III rundzie eliminacji zmierzą się z Apollonem Limassol. Zwycięzca tej pary nie mógł liczyć na rozstawienie w ostatniej rundzie kwalifikacji, w związku z czym wśród potencjalnych rywali znalazło się wielu bardzo trudnych rywali. W wyniku losowania okazało się, że jeżeli Lech Poznań pokona Apollon w IV rundzie eliminacji zagra na wyjeździe ze zwycięzcą pary Royal Charleroi/Partizan Belgrad.

Zdecydowanie najtrudniejsze zadanie w III rundzie eliminacji Ligi Europy stoi przed Piastem Gliwice. Zespół prowadzony przez Waldemara Fornalika po wyeliminowaniu Dynama Mińsk (2:0) oraz TSV Hartberg (3:2) w kolejnej rundzie zagra z FC Kopenhagą. W przypadku zwycięstwa Piast przejmie współczynnik Duńczyków, który pozwala na rozstawienie w fazie play-off. Potencjalnym rywalem Piasta w IV rundzie kwalifikacji będzie zwycięzca pary Rijeka/Kolos Kovalivka. Mecz wylosowany u siebie.

O awansie do fazy grupowej Ligi Europy w decydującej fazie eliminacji zadecyduje - podobnie jak w poprzednich rundach - tylko jedno spotkanie. Mecze IV rundy kwalifikacji LE zaplanowano na pierwszy dzień października. 

Komentarze