Kolejny reprezentant Polski zagra w Śląsku Wrocław!

Śląsk Wrocław kontynuuje swoją ofensywę transferową. Niebawem do zespołu dołączy kolejny piłkarz z doświadczeniem na poziomie młodzieżowej reprezentacji Polski. Letnie okienko transferowe we Wrocławiu stoi pod znakiem polskich piłkarzy. Zespół prowadzony przez Vitezslava Lavickę wzmocnili już bowiem m.in. Waldemar Sobota, Rafał Makowski, Fabian Piasecki czy Mateusz Praszelik. Kolejnym Biało-Czerwonym, który na dniach zasili Wojskowych będzie 20-letni ofensywny pomocnik, Marcel Zylla.

Pochodzący z Monachium zawodnik posiada podwójne obywatelstwo oraz występy zarówno dla polskiej jak i niemieckiej młodzieżówki. Zdecydowanie częściej przywdziewał jednak nasze barwy, co czyni nieprzerwanie od września 2017 roku, kiedy to zadebiutował w kadrze do lat 19 w meczu przeciwko Kazachstanowi (1:0).

Szerszej publiczności zaprezentował się jednak dopiero w ubiegłym roku, biorąc udział w Mistrzostwach Świata U20 organizowanych w Polsce. Rozegrał wówczas cztery mecze, w których zanotował jedną bramkę i asystę. Łącznie w reprezentacji Jacka Magiery rozegrał 10 spotkań, w których zdobył dwie bramki i asystę.

Całą swoją dotychczasową karierę Zylla związany był z Bayernem Monachium. W jego barwach występował zarówno w zespołach młodzieżowych, jak i w 3. ligowych rezerwach. Na poziomie 3. Bundesligi pomocnik zaliczył 13 występów, w tym trzy bramki.

Kontrakt Zylli z mistrzem Niemiec nie został przedłużony i jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu "meczyki.pl" pomocnik w najbliższych dniach podpisze z piątą drużyną minionego sezonu PKO Ekstraklasy czteroletnią umowę. Piłkarzem zainteresowana była również Legia Warszawa, ale to Śląsk okazał się bardziej konkretny w swoich działaniach.

Komentarze