Liga Mistrzów: Poznaliśmy potencjalnego rywala Legii w II rundzie eliminacji!

Przed momentem zakończyło się losowanie drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Legia Warszawa poznała zatem rywala, z którym przyjdzie jej się zmierzyć w przypadku pomyślnego przejścia pierwszej przeszkody. Los dla mistrza Polski ponownie był łaskawy.

Przypomnijmy, że we wczorajszym losowaniu I rundy eliminacji Champions League Legia Warszawa trafiła na zwycięzcę rundy wstępnej (Drita z Kosowa lub Linfield z Irlandii Płn.). Dziś stołeczny zespół poznał kolejnego rywala, z którym może się zmierzyć w przypadku awansu do II rundy kwalifikacji. 


Standardowo tuż przed losowaniem UEFA zawęziła grono potencjalnych rywali, w związku z czym mistrz Polski mógł trafić na zwycięzcę następujących par:
NK Celje (Słowenia) / Dundalk F.C. (Irlandia)
Flora Tallin (Estonia) / Suduva Mariampol (Litwa)
Ararat-Armenia (Armenia) / Omonia Nikozja (Cypr)

Potencjalnym rywalem zespołu prowadzonego przez Aleksandara Vukovicia ostatecznie został zwycięzca pary Ararat-Armenia (Armenia) / Omonia Nikozja (Cypr). Spotkanie rozegrane zostanie na stadionie Legii 25 lub 26 sierpnia. 


Legia może mówić o sporym szczęściu, bowiem uniknęła dużo trudniejszych rywali jak chociażby duńskie Midtjylland FC, węgierski Ferencvarosi TC czy rumuński CFR Cluj. 

Komentarze