Liga Europy: Lech, Piast i Cracovia poznali rywali w I rundzie eliminacji!

Swoich pierwszych - i miejmy nadzieję, że nie jedynych - rywali w tegorocznych eliminacjach Ligi Europy poznały trzy polskie zespoły: Lech, Piast oraz Cracovia. Mecze pierwszej rundy kwalifikacji odbędą się 27 sierpnia. Podobnie jak w przypadku Ligi Mistrzów, UEFA tuż przed losowaniem zawęziła grono potencjalnych rywali dla naszych zespołów. Jako jedyny w tej fazie rozgrywek rozstawiony był Lech Poznań.


Kolejorz uniknął zatem rywali pokroju Partizana Belgrad, APOEL-u Nikozja czy FCSB (dawna Steaua Bukareszt). Wśród możliwych do wylosowania rywali znaleźli się natomiast: RFS Ryga (Łotwa), Valmiera FC (Łotwa), FC Botoșani (Rumunia). Ostatecznie to Valmiera FC została rywalem Lecha w I rundzie el. Ligi Europy. Spotkanie odbędzie się w Poznaniu.

Piast Gliwice otrzymał szanse na rewanż za ubiegłoroczną nieudaną przygodę białorusko-łotewską. To właśnie kluby z tych dwóch państw były jego potencjalnymi rywalami. Z trójki Szachtior Soligorsk (Białoruś), FK Ventspils (Łotwa), Dinamo Mińsk (Białoruś) to ci ostatni będą rywalami zespołu Waldemara Fornalika. Mecz rozegrany zostanie na Białorusi.


Grupę szwedzko-albańską trafiła z kolei Cracovia. Podopieczni Michała Probierza mogli wylosować kogoś z trójki: Malmö FF (Szwecja), Hammarby IF (Szwecja), FK Kukësi (Albania). Ostatecznie stanęło na Malmö FF. Spotkanie rozegrane zostanie na wyjeździe.

Komentarze