Hit transferowy w 1 Lidze! W Olsztynie zagra stoper z Eredivisie!

Ciekawy transfer sfinalizował dzisiaj 1-ligowy Stomil Olsztyn. Nowym graczem tego klubu został holenderski obrońca, Ingo van Weert.Stomil Olsztyn, który miniony sezon Fortuna 1 Ligi zakończył na 10. pozycji, wzmocnienia w obronie poszukał w Holandii, a dokładnie w RKC Waalwijk. Zespół ten w poprzednim sezonie zajął ostatnią pozycję w tabeli Eredivisie tracąc aż 60 bramek w 26 rozegranych kolejkach.

Ingo van Weert w minionym sezonie rozegrał 8 spotkań w lidze, notując w nich jedną bramkę. Na murawie meldował się zazwyczaj w końcówce rywalizacji, co złożyło się na zaledwie 210 rozegranych minut. 26-letni stoper rozegrał ponadto trzy pełne mecze w zespole rezerw.

W barwach Waalwijk nowy nabytek "Dumy Warmii" rozegrał łącznie 123 spotkania (siedem bramek i trzy asysty) z czego większość na poziomie zaplecza Eredivisie. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym licznik występów tego zawodnika zatrzymał się na 19 (gol i asysta).

Jak na standardy Fortuna 1 Ligi jest to bardzo ciekawy transfer. Nieczęsto do klubów z zaplecza PKO Ekstraklasy trafiają bowiem zawodnicy z doświadczeniem w tak silnych ligach europejskich. Warto dodać, że do Stomilu van Weert trafił jako wolny zawodnik, po tym jak wygasła jego umowa z dotychczasowym pracodawcą. Wartość rynkowa Holendra wg transfermarkt.de to 150 tys. euro.

Komentarze