Patryk Lipski odchodzi z Lechii! Zagra w innym klubie Ekstraklasy!

Po trzech latach spędzonych w Trójmieście, Patryk Lipski żegna się z Lechią Gdańsk. Ofensywny pomocnik zdaniem Krzysztofa Brommera jest już dogadany z innym przedstawicielem PKO Ekstraklasy.Były młodzieżowy reprezentant Polski w ciągu swojej trzyletniej przygody w Gdańsku rozegrał łącznie 69 spotkań, w których zanotował 9 bramek oraz 8 asyst. Dokładnie tyle samo spotkań ma na kocie w barwach Ruchu Chorzów, z którego w 2017 roku trafił na północ Polski (10 bramek i 15 asyst).

W obecnym sezonie pochodzący ze Szczecina ofensywny pomocnik w 24 rozegranych spotkaniach zaliczył dwa trafienia i jedną asystę. Po przerwie spowodowanej pandemią, Lipski nie był jednak pierwszym wyborem trenera Piotra Stokowca i wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie 26-latka zobaczymy w innych barwach.


Zawodnik jest już ponoć po słowie z trzecią drużyną poprzedniego sezonu, Piastem Gliwice. Piłkarza w swoim zespole widziałby bowiem Waldemar Fornalik, który współpracował z nim w klubie z Chorzowa. Kontrakt zdobywcy Pucharu i Superpucharu Polski z ubiegłego roku wygasa wraz z końcem czerwca 2021 roku. Piast musiałby więc sięgnąć do kieszeni i zapłacić Lechii kwotę odstępnego, o ile ta nie zgodzi się na rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron.

Komentarze