Legia szykuje wielki transfer! Chce czołowego obrońcę PKO Ekstraklasy

Legia Warszawa ma ogromne szanse na zdobycie tytułu mistrzowskiego w bieżącym sezonie. Przed ewentualną rywalizacją w eliminacjach Ligi Mistrzów, aktualni wicemistrzowie Polski planują przeprowadzić ciekawy transfer na pozycję obrońcy. Wzbudzający ogromne zainteresowanie wśród zagranicznych klubów Michał Karbownik, prawdopodobnie już latem opuści zespół z Łazienkowskiej. W związku z tym, w stolicy rozpoczęły się poszukiwania następcy utalentowanego Polaka.

Głównym kandydatem na pozycję lewego obrońcy w Legii, zdaniem portalu legia.net jest występujący w Lechii Gdańsk Filip Mladenović. Reprezentant Serii od dłuższego czasu prezentuje wysoką formę, pozwalającą stawiać go w gronie czołowych obrońców naszej ligi.

W obecnym sezonie 28-letnie zawodnik wystąpił w Zielono-Białych barwach w 30 spotkaniach. Zanotował w nich siedem asyst, w tym jedną w eliminacjach do Ligi Europy. Łącznie w Gdańsku w ciągu ponad dwóch lat rozegrał 85 spotkań (3 bramki i 16 asyst).

Były piłkarz m.in. Standardu Liege czy BATE Borysów, z którym występował w fazie grupowej Ligi Mistrzów przez portal transfermarkt wyceniany jest na 1,2 mln euro. Jego umowa z Lechią wygasa wraz z końcem obecnego sezonu, więc do Legii trafiłby na zasadzie wolnego transferu.

Komentarze