Lech Poznań zakontraktował nowego bramkarza! Zastąpi van der Harta?

Lech Poznań zaskoczył dziś nie tylko swoich kibiców. W mediach społecznościowych zamieścił bowiem wymowne zdjęcie, oznaczające prawdopodobny transfer nowego golkipera. Słaba postawa między słupkami Mickey'a van der Harta - nie tylko w meczu z Legią - spowodowała, że przy Bułgarskiej zaczęto rozglądać się za nowym bramkarzem. Prawdopodobnie starania zakończyły się pozytywnym rezultatem, bowiem Kolejorz umieścił na swoim Twitterze wymowne zdjęcie.

 Kibice bez trudu rozpoznali postać na fotografii. Jest to oczywiście Filip Bednarek, brat doskonale znanego w Poznaniu Jana Bednarka. 27-letni Filip w ostatnim czasie bronił barw holenderskiego Heerenveen, w barwach którego w bieżącym sezonie zanotował 10 występów (wpuścił aż 25 bramek).

Brat występującego na co dzień w Southampton obrońcy, całą swoją karierę spędził na holenderskich boiskach. Na koncie ma występy w Utrechcie, Twente Enschede oraz drużynach juniorskich tego zespołu.

Łącznie na poziomie Eredivisie Bednarek rozegrał 11 spotkań. Znacznie częściej, bo aż 107-krotnie wychodził na murawę na zapleczu tamtejszej ligi. Jego umowa z dotychczasowym klubem wygasa wraz z końcem czerwca bieżącego roku, tak więc do Lecha mógłby trafić na zasadzie wolnego transferu. Zawodnik przebywa obecnie na testach medycznych i jeżeli przebiegną one bez zarzutu, w piątek podpisze umowę z Kolejorzem.

Komentarze