Czołowy klub Ekstraklasy nie dostał licencji na grę w europejskich pucharach!

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował dziś, które kluby otrzymały licencje na występy w Ekstraklasie i rozgrywkach UEFA w przyszłym sezonie. Okazuje się, że jeden z czołowych klubów ligi nie otrzymał licencji na grę w Europie. Mimo problemów finansowych kilku klubów oraz braku stadionu spełniającego wymagania PKO Ekstraklasy w przypadku Rakowa Częstochowa, wszystkie kluby otrzymały licencję na występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w przyszłym sezonie. Beniaminek swoje mecze nadal rozgrywał będzie w Bełchatowie.

Ciekawszą informacją jest jednak brak licencji na występy w Europie dla trzech polskich klubów. Zgody na zaprezentowanie się na arenie międzynarodowej nie otrzymali: ŁKS Łódź, Raków Częstochowa oraz Pogoń Szczecin. O ile klub z Łodzi nie ma już szans na awans do pucharów, o tyle pozostałe dwa zespoły nadal są w grze o czołowe lokaty.


Brak licencji dla Portowców, którzy plasują się obecnie na 6. miejscu (strata zaledwie dwóch punktów do trzeciego Śląska) budzi pewne wątpliwości. Chodzi oczywiście o trwające od dłuższego czasu prace remontowe na stadionie, który najprawdopodobniej nie będzie w pełni gotowy do użytku przed rozpoczęciem eliminacji europejskich pucharów. Oznacza to, że jeśli nawet zespół Kosty Runjaicia zakończy rozgrywki na podium nie zostanie dopuszczony do rywalizacji międzynarodowej.

"Klubom od powyższych decyzji przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych w terminie 5 dni od doręczenia decyzji."

źródło: laczynaspilka.pl

Komentarze