Bartosz Białek odejdzie z Zagłębia? Może zagrać w Bundeslidze!

Wychowanek Miedziowych, świetnie spisujący się ostatnio w rozgrywkach PKO Ekstraklasy niebawem może opuścić klub z Lubina. 18-letnim napastnikiem interesują się bowiem dwa kluby z Bundesligi - informuje sport.tvp.pl.W obecnym sezonie rosły napastnik wystąpił w 16 meczach w barwach pierwszej drużyny, notując w nich osiem bramek oraz trzy asysty. Zagrał ponadto w 12 meczach 3-ligowych rezerw, zdobywając cztery bramki. Dobra forma zawodnika w rundzie wiosennej nie przeszła uwadze zagranicznych klubów, które bacznie przyglądają się rozwojowi młodzieżowego reprezentanta Polski.

Chęć zakontraktowania Białka wyrażają m.in. Schalke 04 oraz Bayer Leverkusen. Zdaniem Marcina Borzęckiego, dziennikarza TVP Sport, "wysłannicy Schalke obserwowali go już na żywo, wnikliwie analizują każdy występ i organizują wywiad środowiskowy w Polsce". Wiele zależało będzie jednak od tego czy klub zakwalifikuje się do europejskich pucharów, bowiem finanse zespołu z Gelsenkirchen w ostatnim czasie mocno ucierpiały.

Dużo lepiej wygląda pod tym względem Bayer Leverkusen, który latem za ogromne pieniądze może sprzedać swoją największą gwiazdę, Kaia Havertza. O miejsce w podstawowym składzie zespołu Petera Bosza byłoby jednak młodemu Polakowi zdecydowanie trudniej i niewykluczone, że zostałby wypożyczony do innej niemieckiej drużyny w celu zebrania doświadczenia.

Zagłębie Lubin za swoją wschodzącą gwiazdę zapewne oczekiwałoby kwoty odstępnego nie mniejszej niż 3-4 miliony euro. Nasuwa się jednak jedno pytanie: czy to aby najlepsza pora, na wyjazd do czołowej europejskiej ligi?

Komentarze