Wielki talent ukraińskiej młodzieżówki! Niesamowita technika! [WIDEO]

Reprezentacja Ukrainy być może niebawem doczeka się piłkarza pokroju Andrija Szewczenki lub choćby Ołeksandra Zinczenki. Furorę w Internecie robi bowiem wideo, w którym Mychajło Mudryk popisuje się swoją zaawansowaną techniką. Oceńcie sami!Mudryk to 19-letni wychowanek Szachtara Donieck, w którym występuje głównie w zespołach młodzieżowych. W pierwszym zespole zagrał do tej pory zaledwie raz - w meczu Pucharu Ukrainy przeciwko Olimpikowi Donieck (3:2, 31.10.18r.). Dwa spotkania na poziomie ukraińskiej Premier Ligi rozegrał ponadto na wypożyczeniu w zespole Arsenału Kijów.

Mimo, że jego doświadczenie na poziomie seniorskiej piłki nie jest zbyt duże, uchodzi w swoim kraju za naprawdę spory talent. Na swoim koncie ma liczne występy w kadrach młodzieżowych, w tym 5 spotkań (jedno trafienie) w kadrze U21.
 Serwis "transfermarkt" wycenia tego lewego skrzydłowego na 200 tysięcy euro. Być może mistrz Ukrainy niebawem zdecyduje się na wypożyczenie Mudryka do innego klubu, by ten zyskał nieco ogrania w seniorskiej piłce i w przyszłości wzmocnił pierwszą drużynę.

Komentarze