Trener Augsburga zawieszony za... pastę do zębów!

Już jutro wraca niemiecka Bundesliga, jednak nie dla wszystkich powrót będzie możliwy. Trener Augsburga, Heiko Herrlich nie poprowadzi swojego zespołu w starciu z Wolfsburgiem, gdyż złamał zasady kwarantanny, by kupić pastę do zębów.

foto: sportschau.de

Przed wznowieniem rozgrywek Bundesligi, kluby przechodziły obowiązkową, 2-tygodniową izolację sportową, podczas której zawodnicy oraz sztab szkoleniowy nie mogli spotykać się z innymi ludźmi spoza swojej grupy. Z obowiązujących zasad wyłamał się jednak trener Augsburga, który postanowił opuścić zamieszkiwany przez nich hotel w Bobingen, w celu zakupu pasty do zębów oraz kremu do rąk. Sam przyznał o tym na konferencji prasowej, lecz szybko tego pożałował.

Popełniłem błąd wychodząc z hotelu. Mimo, że miałem maseczkę, zachowywałem odstęp od ludzi i stosowałem wszystkie inne zasady bezpieczeństwa, nie powinienem był tego robić - tłumaczył się szkoleniowiec podczas rozmowy przez Internet z dziennikarzami.

W związku ze złamaniem kwarantanny, Herrlich zobowiązany jest do jej ponownego odbycia. Dlatego też nie zadebiutuje na ławce szkoleniowej Augsburga w nadchodzącej kolejce ligowej, a jego obowiązki tymczasowo przejmą asystenci.

Komentarze