Jagiellonia przedłużyła umowę z dwoma kluczowymi zawodnikami!

Kibice Jagiellonii Białystok mogą dziś odetchnąć z ulgą. Ich klub przedłużył właśnie umowy z dwoma zawodnikami, którzy od niedawna stanowią o sile zespołu z Podlasia.Mowa o dwójce Polaków: Macieju Makuszewskim oraz Arielu Borysiuku, którzy w zimowym okienku transferowym wzmocnili "Żółto-Czerwonych".

Pierwszy z nich do Białegostoku trafił z Lecha Poznań, wracając na "stare śmieci" po ponad siedmiu latach. W rundzie wiosennej rozegrał do tej pory cztery spotkania, notując w nich jedno trafienie.

Borysiuk do Jagiellonii przeniósł się z kolei z mołdawskiego Sheriffa Tyraspol, z którymi sięgnął po mistrzostwo kraju. Były zawodnik m.in. Lechii Gdańsk czy Legii Warszawa, w rundzie wiosennej podobnie jak Makuszewski zagrał w czterech meczach i zaliczył jedno trafienie.

Obaj zawodnicy na początku rundy stanowili o sile zespołu prowadzonego przez Iwajło Petewa. Gdyby nie przerwa spowodowana pandemią prawdopodobnie byliby pierwszym wyborem bułgarskiego szkoleniowca. Zarówno z "Makim" jak i "Borysem" - jak mawiają na nich w klubie - Jagiellonia wiąże dalsze plany, bowiem przedłużyła z nimi umowy o kolejny sezon.

W pierwszej po przerwie kolejce PKO Ekstraklasy, Jagiellonia zmierzy się na wyjeździe z Cracovią (niedziela, godz. 15:00).

Komentarze