Ireneusz Mamrot wraca do PKO Ekstraklasy!

Były szkoleniowiec Jagiellonii Białystok, a wcześniej 1-ligowego Chrobrego Głogów ponownie poprowadzi klub w PKO Ekstraklasie. Niebawem zastąpić ma jednego z trenerów. 


Zdaniem znanego ze sprawdzonych informacji użytkownika Twittera Janekx89, 49-letni szkoleniowiec w najbliższym czasie obejmie Arkę Gdynia. Klub z Pomorza zmienił wczoraj właściciela, którym został Michał Kołakowski, syn menedżera piłkarskiego, Jarosława Kołakowskiego.

Pierwszą decyzją będzie zatem zatrudnienie nowego trenera, którym do tej pory był Krzysztof Sobieraj. Nie posiadał on jednak odpowiednich uprawnień do prowadzenia pierwszego zespołu, w związku z czym postanowiono zatrudnić osobę wykwalifikowaną i z doświadczeniem na najwyższym poziomie rozgrywkowym w naszym kraju.

Ireneusz Mamrot z Jagiellonią sięgnął po wicemistrzostwo Polski w sezonie 2017/2018 oraz awansował do finału Totolotek Pucharu Polski w sezonie 2018/2019 (porażka z Lechią). Zwolniony został w obecnych rozgrywkach, ponieważ jego zespół grał zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Praca w Gdyni będzie dla trenera Mamrota sporym wyzwaniem. Celem nadrzędnym pozostaje niezmiennie utrzymanie Arkowców w Ekstraklasie. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, bowiem widmo spadku krąży nad klubem z Esjmonda już od dłuższego czasu.

Komentarze