Eliminacje LM bez mistrza Polski? Zbigniew Boniek zaprzecza!

Media obiegła dziś szokująca informacja, głosząca, że w następnych kwalifikacjach do Ligi Mistrzów zabrakłoby mistrza Polski. Do sprawy odniósł się prezes PZPN, Zbigniew Boniek.


Zdaniem "The Times" UEFA opracowała trzy możliwości rozegrania eliminacji do przyszłorocznej edycji Champions League. Pierwsza z nich zakłada skrócenie kwalifikacji, poprzez rozgrywanie jednego spotkania zamiast dwumeczu w poszczególnych rundach. Drugą opcją jest rozegranie eliminacji tylko przez kluby z miejsc 11-22 w krajowym rankingu UEFA (Polska jest 25.), natomiast trzecią, najbardziej kontrowersyjną metodą byłoby... odwołanie eliminacji. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób wyłoniono by sześciu uczestników fazy grupowej Ligi Mistrzów, bo tyle jest wolnych miejsc przeznaczonych dla klubów z niżej notowanych lig.

Głos w tej sprawie zabrał prezes PZPN, Zbigniew Boniek, który na Twitterze jasno dał do zrozumienia, że medialne rewelacje są tylko zwykłymi, dziennikarskimi wymysłami. "Informacje ze Mistrz Polski mógłby nie grać eliminacji do CL to nic więcej niż fake news. No, ale nasi dziennikarze są uzależnieni od zagranicznej prasy" - przyznał prezes PZPN.

Komentarze